Dražba dvoch rodinných domov v Podunajských Biskupiciach po dohode so záujemcom. Pripravovaná

Dražba:
Pripravovaná
Dátum dražby:
---
Miesto dražby:
priestory AUKČNEJ SPOLOČNOSTI s.r.o., Kopčianska ul. č. 10, Bratislava (objekt Vienna Gate, 14. posch., nebytový priestor č. A 261)
Prvá obhliadka:
---
Druhá obhliadka:
---
Najnižšie podanie:
266 300 €
Minimálne prihodenie:
200 €
Cena zistená znaleckým posudkom:
355 000 €
Dražobná zábezpeka:
20 000 €
Okres:
Bratislava II
Obec:
Bratislava-Podunajské Biskupice
Katastrálne územie:
Podunajské Biskupice
Ulica:
Padlých hrdinov 28

Predmet dražby

Nehnuteľnosti nachádzajúce sa v okrese: Bratislava II, obec: BA-m.č. Podunajské Biskupice, katastrálne územie: Podunajské Biskupice, zapísané v evidencii Okresného úradu Bratislava, katastrálny odbor na liste vlastníctva č. 2064 a to konkrétne:

  • dom (druh stavby 10) so súpisným číslom 10233 s príslušenstvom, postavený na ul. Padlých hrdinov 28, na pozemku parc. registra „C“ č. 2559/2 o výmere 93 m², druh pozemku: zastavané plochy a nádvoria,
  • dom (druh stavby 10) so súpisným číslom 10233 s príslušenstvom, postavený na ul. Padlých hrdinov 28, na pozemku parc. registra „C“ č. 2559/3 o výmere 133 m², druh pozemku: zastavané plochy a nádvoria,
  • pozemok parc. registra „C“ č. 2559/1 o výmere 245 m², druh pozemku: zastavané plochy a nádvoria,
  • pozemok parc. registra „C“ č. 2559/2 o výmere 93 m², druh pozemku: zastavané plochy a nádvoria,
  • pozemok parc. registra „C“ č. 2559/3 o výmere 133 m², druh pozemku: zastavané plochy a nádvoria,
  • pozemok parc. registra „C“ č. 2561 o výmere 630 m², druh pozemku: záhrady.

Opis predmetu dražby

1. Rodinný dom so s. č. 10233, postavený na pozemku p. reg. „C“ č. 2559/2, k.ú. Podunajské Biskupice (Padlých hrdinov 28)

Ide o nepodpivničený rodinný dom s 1 nadzemným podlažím a neobytným podkrovím. Rodinný dom bol daný do užívania v roku 1956 a bol kompletne rekonštruovaný v roku 2005. Je situovaný v rovinatom teréne mesta Bratislava, k.ú. Podunajské Biskupice, v zástavbe rodinných domov podobného typu. Rodinný dom je napojený na mestský vodovod, kanalizáciu - žumpu, plyn a elektro. V blízkosti sa nachádzajú vodné plochy – Košariská.

 

Dispozičné riešenie:

Rodinný dom je nepodpivničený s 1 nadzemným podlažím a neobytným podkrovím.

1.NP tvorí: predsieň, kúpeľňa, WC s kotlom, 2 x izba, kuchyňa a schodisko do podkrovia so samostatným vstupom z dvora.

 

Celková zastavaná plocha 1. NP rodinného domu je 84,80 m2.

 

Technicko – konštrukčné riešenie:

Dom je bez podzemného podlažia s vodorovnou izoláciou. Podmurovka je do priemernej výšky do 50 cm - z lomového kameňa, betónu a tvárnic. Základy sú zhotovené ako základové pásy z kameňa a betónu. Zvislé obvodové a nosné konštrukcie 1. nadzemného podlažia sú zhotovené z tehlového muriva v skladobnej hrúbke nad 400 mm. Priečky a deliace konštrukcie sú zhotovené z tehlového muriva. Vnútorné omietky sú zhotovené z omietkovej zmesi na báze MVC hladká. Stropy nad 1.nadzemným podlažím sú s rovným podhľadom, drevené trámové. Krov je drevený, väznicový, sedlový. Krytina strechy je zhotovená z pálených a betónových škridiel. Klampiarske konštrukcie strechy, t. j. zvody, žľaby a záveterné lišty sú riešené z pozinkovaného plechu, ostatné klampiarske konštrukcie, t. j. vonkajšie parapety okien, resp. balkónových dverí sú zhotovené z hliníkového plechu. Povrchovú úpravu fasády tvorí povrch z omietkovej zmesi na báze umelých látok. Schody sú zhotovené z mäkkého dreva bez podstupníc. Vstupné dvere do domu sú plastové. Interiérové dvere sú v celom dome zhotovené na báze dreva v drevených zárubniach. Okná sú v celom dome zhotovené ako drevené z tvrdého dreva s dvojvrstvovým zasklením a interiérovými žalúziami. Vykurovanie domu je teplovodné s oceľovými radiátormi. Ako zdroj vykurovania slúži plynový kotol a ako zdroj TÚV slúži zásobníkový elektrický ohrievač. V rodinnom dome sa nachádza rozvod plastového potrubia studenej a teplej vody z centrálneho zdroja, rozvod plastového potrubia kanalizácie do žumpy, svetelná a motorická elektroinštalácia a rozvod zemného plynu. V predsieni je umiestnená keramická dlažba, v obytných miestnostiach sú laminátové plávajúce parkety. V kúpeľni s keramickým obkladom a keramickou dlažbou sa nachádza obmurovaná vaňa s nerezovou batériou, umývadlo so spodnou skrinkou a nerezovou batériou. Vo WC je taktiež  keramický obklad a dlažba spolu s WC kombi. V kuchyni s keramickou dlažbou je príprava napojenia vody, plynu, kanalizácie a elektroinštalácie, kuchynská linka tvaru L, plynová varná doska, elektrická rúra, digestor, nerezový drez, nerezová batéria.

Základná životnosť domu, je odhadovaná na 100 rokov.

 

2. Rodinný dom so s. č. 10233, postavený na pozemku p. reg. „C“ č. 2559/3, k.ú. Podunajské Biskupice (Padlých hrdinov 28)

Ide nepodpivničený rodinný dom s 1 nadzemným podlažím a obytným podkrovím. Rodinný dom bol daný do užívania v roku 2008. Je situovaný v rovinatom teréne mesta Bratislava, k.ú. Podunajské Biskupice, v zástavbe rodinných domov podobného typu. Dom je priamo prístupný z ulice po spevnenej komunikácii. V blízkosti sa nachádzajú vodné plochy – Košariská.

 

Dispozičné riešenie:

Rodinný dom je podpivničený s 1 nadzemným podlažím a obytným podkrovím.

V 1.NP je umiestnená: predsieň, kúpeľňa s WC, hala so schodiskom, špajza, kuchyňa spojená s obývacou izbou a výstupom na terasu.

Celková zastavaná plocha 1. NP rodinného domu je 133,2 m2.

 

V podkroví sa nachádza: hala so schodiskom, galéria, tri izby, chodba, kúpeľňa s WC, šatník a balkón.

Celková zastavaná plocha podkrovia rodinného domu je 133,2 m2.

 

Technicko – konštrukčné riešenie:

Základy domu sú zhotovené ako základové pásy z monolitického betónu. Zvislé obvodové a nosné konštrukcie 1. nadzemného podlažia a podkrovia sú zhotovené z tehlového muriva v skladobnej hrúbke do 400 mm. Priečky a deliace konštrukcie sú zhotovené z tehlového muriva v skladobnej hrúbke do 150 mm. Vnútorné omietky sú zhotovené z omietkovej zmesi na báze MVC hladká. Stropy nad 1. nadzemným podlažím a podkrovím sú zhotovené ako železobetónové, monolitické. Strecha domu je plochá, dvojplášťová. Krytina strechy je zhotovená z pozinkovaného plechu. Klampiarske konštrukcie strechy, t. j. zvody, žľaby a záveterné lišty sú riešené z pozinkovaného plechu, ostatné klampiarske konštrukcie, t. j. vonkajšie parapety okien, resp. balkónových dverí sú zhotovené z hliníkového plechu. Povrchovú úpravu fasády tvorí povrch z omietkovej zmesi na báze umelých látok. Vstupné dvere do domu sú plastové. Interiérové dvere sú v celom dome zhotovené na báze dreva v drevených zárubniach. Okná sú v celom dome zhotovené ako plastové s izolačným dvojsklom a interiérovými žalúziami. Vykurovanie domu je teplovodné s oceľovými radiátormi. Ako zdroj vykurovania slúži plynový kotol a ako zdroj TÚV slúži zásobníkový elektrický ohrievač. V rodinnom dome sa nachádza rozvod plastového potrubia studenej a teplej vody z centrálneho zdroja, rozvod plastového potrubia kanalizácie do verejného rozvodu, svetelná a motorická elektroinštalácia a rozvod zemného plynu. V rodinnom dome sa nachádza krb a dve vstavané skrine. V predsieni je umiestnená keramická dlažba, na chodbe so schodiskom a v obytných miestnostiach sú laminátové plávajúce parkety. V kúpeľni s WC s keramickým obkladom a keramickou dlažbou sa nachádza sprchovací kút s nerezovou batériou, umývadlo s nerezovou batériou, WC geberit a bidet. V kúpeľni s WC v podkroví sa nachádza plastová vírivá rohová vaňa, pákové nerezové batéria, WC geberit, bidet a dve umývadlá s pákovými nerezovými batériami. V kuchyni s keramickou dlažbou je príprava napojenia vody, plynu, kanalizácie a elektroinštalácie, kuchynská linka tvaru U, plynová varná doska, elektrická rúra, digestor, silgranitový drez, nerezová batéria, umývačka riadu, zabudovaná chladnička a mikrovlnná rúra. Rodinný dom je napojený na mestský vodovod, kanalizáciu - žumpu, plyn a elektro.

Základná životnosť domu, je odhadovaná na 100 rokov.

 

Predmet dražby sa celkovo nachádza vo veľmi dobrom stave.