Dražba 2 - izbového bytu s predzáhradkou v Stupave! Prvá (v sídle dražobníka)

Dražba:
Prvá (v sídle dražobníka)
Dátum dražby:
28.04.2023 09:30
Miesto dražby:
priestory AUKČNEJ SPOLOČNOSTI s.r.o., Kopčianska ul. č. 10, Bratislava, (objekt Vienna Gate, 14. posch., nebytový priestor č. A 261)
Prvá obhliadka:
12.04.2023 09:00
Druhá obhliadka:
26.04.2023 09:00
Najnižšie podanie:
148 000 €
Minimálne prihodenie:
200 €
Cena zistená znaleckým posudkom:
148 000 €
Dražobná zábezpeka:
15 000 €
Okres:
Malacky
Obec:
Stupava
Katastrálne územie:
Stupava
Ulica:
Vincenta Šikulu 2429/21
Sledovať dražbu
Aké výhody má sledovanie dražby?

Kontakt

Mgr. Jana Čižmárová
+421 911 532 090

Mám záujem o viac informácií

Predmet dražby

Nehnuteľnosti nachádzajúce sa v okrese: Malacky, obec: Stupava, katastrálne územie: Stupava, tak ako sú zapísané v evidencii Okresného úradu Malacky, katastrálny odbor,

(i) na liste vlastníctva č. 8196, a to konkrétne:

  • byt č. 29 nachádzajúci sa na prízemí bytového domu so súpisným číslom 2429, vchod: 21 (ďalej len ako „Dom“), postaveného na pozemku parcely registra „C“ č. 3899/70 o výmere 632 m², druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie, spolu so spoluvlastníckym podielom na spoločných častiach a zariadeniach Domu, na príslušenstve a spoluvlastníckym podielom k pozemku parcely registra „C“ č. 3899/70 o výmere 632 m², druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie a pozemku parcely registra „C“ č. 3899/172 o výmere 111 m², druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie,  o veľkosti 6527/221668 (ďalej len ako „predmet dražby I“),

(ii) na liste vlastníctva č. 8699, a to konkrétne:

  • pozemok parcely registra „C“ č. 3899/174 o výmere 41 m², druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie,
  • pozemok parcely registra „C“ č. 3899/576 o výmere 30 m², druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie (ďalej len ako „predmet dražby II“ a spolu s predmetom dražby I ďalej len ako „predmet dražby“).

Opis predmetu dražby

2 – izbový byt č. 29, V. Šikulu 21, katastrálne územie Stupava

Predmetom dražby je byt č. 29 situovaný na 1.NP bytového domu na ulici Vincenta Šikulu 21 v Stupave. Bytový dom nie je podpivničený a má štyri nadzemné podlažia. Na 1.NP sú vstupné a komunikačné priestory, spoločné priestory, byty, garáže a pivnice k bytom, na ostatných nadzemných podlažiach sú byty. Bytový dom sa nachádza v tichej časti obce s prístupom z hlavného dopravného ťahu. Vzdialenosť od centra obce je cca 800 m. Obec je od hlavného mesta SR Bratislavy vzdialená 20 km. K bytu prislúcha predzáhradka o výmere 71 m2.

 

Dispozičné riešenie:

Byt č. 29 pozostáva z dvoch obytných miestností a príslušenstva, ktorým je kuchynský kút, zádverie, kúpeľňa s WC, komora, šatník a predzáhradka.

Celková podlahová plocha bytu č. 29 je 65,22 m2.

 

Technicko-konštrukčné riešenie:

Bytový dom

Bytový dom je založený na betónových základových pásoch. Zvislé nosné konštrukcie sú murované, deliace konštrukcie sú taktiež murované. Stropné konštrukcie sú železobetónové s rovným podhľadom. Strecha bytového domu je sedlová, krytina je z betónovej škridle. Klampiarske konštrukcie sú z pozinkovaného plechu. Úpravu vonkajších povrchov tvorí omietka na báze umelých látok ako finálna vrstva kontaktného zatepľovacieho systému. Úpravu vnútorných povrchov tvorí vápenná omietka hladká. Vo vstupných a komunikačných priestoroch je podlaha z keramickej dlažby. Schodisko je monolitické železobetónové s úpravou stupňov z keramickej dlažby. Vstupné dvere do domu sú hliníkové presklené. Ostatné dvere sú na báze dreva, plné hladké. Okná sú plastové s izolačným dvojsklom. Vo vchode je jeden výťah. Bytový dom je napojený na všetky inžinierske siete.

 

Byt

Úpravu vnútorných povrchov tvoria vápenné hladké omietky. Podlahu v zádverí, na vnútorných schodoch a v kúpeľni s WC tvorí keramická dlažba, v ostatných miestnostiach je veľkoplošná laminátová podlaha. V kúpeľni s WC je keramický obklad stien a za kuchynskou linkou je zástena na báze dreva. Vstupné dvere do bytu sú bezpečnostné. Interiérové dvere sú drevené hladké plné, osadené v obložkových zárubniach. Dvere do predzáhradky a okná sú plastové s izolačným dvojsklom. Jadro je murované. V kuchyni je kuchynská linka z materiálov na báze dreva, vyhotovená na mieru. Sú v nej vstavané spotrebiče - indukčná varná doska, elektrická rúra, umývačka riadu, mikrovlnná rúra, digestor a silgranitový drez. V kúpeľni je vaňa, keramické umývadlo a keramická WC misa s podomietkovým splachovacím systémom. Vodovodné batérie sú pákové. Kúpeľňa s WC je odvetraná lokálnym ventilátorom. V byte je ústredné kúrenie a príprava TÚV. Radiátory sú oceľové panelové, v kúpeľni je rebríkový radiátor. V byte je klimatizácia. V mieste je možnosť napojenia na všetky inžinierske siete.

 

Predmet dražby sa celkovo nachádza vo veľmi dobrom stave.