Opakovaná dražba 5- izbového bytu v Bratislave na Zochovej ul. (Staré Mesto)! ZNÍŽENÁ CENA!! Opakovaná 3D Vizualizácia

Dražba:
Opakovaná
Dátum dražby:
20.12.2022 11:30
Miesto dražby:
priestory AUKČNEJ SPOLOČNOSTI s.r.o., Kopčianska ul. č. 10, Bratislava, (objekt Vienna Gate, 14. posch., nebytový priestor č. A 261)
Prvá obhliadka:
08.12.2022 09:00
Druhá obhliadka:
16.12.2022 15:00
Najnižšie podanie:
305 000 €
Minimálne prihodenie:
500 €
Cena zistená znaleckým posudkom:
402 000 €
Dražobná zábezpeka:
15 000 €
3D vizualizácia:
Áno
Okres:
Bratislava I
Obec:
Bratislava-Staré Mesto
Katastrálne územie:
Staré Mesto
Ulica:
Zochova 761/18
Sledovať dražbu
Aké výhody má sledovanie dražby?

Predmet dražby

Nehnuteľnosti nachádzajúce sa v okrese: Bratislava I, obec: Bratislava-Staré Mesto, katastrálne územie: Staré Mesto, zapísané v evidencii Okresného úradu Bratislava, katastrálny odbor, na liste vlastníctva č. 2907, a to konkrétne:

  • byt č. 11 nachádzajúci sa na 5. p. bytového domu so súpisným číslom 761, vchod: Zochova 18 v Bratislave (ďalej len ako „Dom“), postaveného na pozemku parcely registra „C“ č. 758 o výmere 193 m², druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie (ďalej len ako „Pozemok“) spolu so spoluvlastníckym podielom na spoločných častiach a zariadeniach Domu, na príslušenstve a spoluvlastníckym podielom k pozemku parcely registra „C“ č. 758 o výmere 193 m², druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie a pozemku parcely registra „C“ č. 757 o výmere 144 m2, druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie, o veľkosti 14233/91151 (ďalej len ako „predmet dražby“).

Opis predmetu dražby

5 – izbový byt č. 11, Zochova 18, katastrálne územie Staré Mesto

Predmet dražby je mezonetový byt v bytovom dome, ktorý bol dokončený a daný do užívania v roku 1929. Pravdepodobne v roku 2005 bola daná do užívania nadstavba domu, v ktorej sa nachádza predmet dražby. Bytový dom sa nachádza v zastavanom území mesta Bratislava, na ulici Zochova 18. Predmetná ulica sa nachádza v katastrálnom území Staré Mesto a patrí k vyhľadávaným lokalitám na bývanie. V blízkosti nehnuteľnosti sa nachádza kompletná občianska vybavenosť. Od historického centra mesta je lokalita vzdialená menej ako 1 km. Lokalita je zastavaná obytnými domami - hromadnou bytovou výstavbou z obdobia prvej polovice 20. storočia. Dostupnosť bežnej obchodnej siete a služieb je do 5 min. pešej chôdze, autom je v dosahu nákupné centrum Aupark, Eurovea alebo výstavisko Incheba.

 

Dispozičné riešenie:

Byt č. 11 pozostáva z 5-tich obytných miestností a príslušenstva. Príslušenstvom bytu je kuchyňa a jedáleň, predsieň, hala, chodba, schodisko, dve kúpeľne s WC a dva balkóny.

Celková podlahová plocha bytu č. 11 je 126,83 m2 (bez plochy balkóna o výmere 3,62 m2 a plochy balkóna o výmere 3,75 m2).

 

Technicko - konštrukčné riešenie:

Bytový dom

Predmet dražby sa nachádza v murovanom netypovom šesťpodlažnom bytovom dome, postavenom v mierne svahovitom teréne s jedným podzemným podlažím. Nosný systém domu tvorí priečne kombinovaná nosná sústava, obvodový plášť je tehlový hrúbky 450 mm, v suteréne je murivo doplnené kamennými blokmi. Povrchové úpravy tvorí vápenná omietka. Deliace konštrukcie sú murované, omietnuté. Stropné konštrukcie sú riešené z drevených priečne ukladaných trámov s dreveným doskovým podbitím a omietkou na rákosovom nosiči. Strešný plášť bol vytvorený v rámci nadstavby bytového domu a je riešený ako sedlový s oceľovou nosnou konštrukciou kombinovanou s drevenými hranolmi. Krytina strechy je ťažká typu BRAMAC spádovaná do odkvapových žľabov so zvodmi do kanalizácie. Vykurovanie je centrálne diaľkové, vykurovacie telesá sú panelové. Bytový dom je založený na základových pásoch. Interiérové povrchové úpravy tvoria omietky s vápennou maľbou. Exteriérové povrchové úpravy sú vápennocementové hladké omietky. Schodisko v bytovom dome je oválneho tvaru s oceľovým zábradlím, schodiskové stupne sú z liateho terazza. Vo vchode sa nachádza výťah so zastávkami na medziposchodiach. Výplne otvorov sú plastové s izolačným dvojskom, vstupná brána je taktiež plastová, čiastočne presklená. Dom je napojený na všetky inžinierske siete vrátane plynu.

 

Byt

Vstupné dvere do bytu sú bezpečnostné s viacbodovým uzamykaním. Interiérové dvere sú na báze dreva osadené v obložkových zárubniach. Nášľapné vrstvy podláh tvorí v prevažnej časti bytu veľkoplošná laminátová podlaha, v kúpeľniach s WC je keramická dlažba. Na balkónoch je mrazuvzdorná dlažba. Úpravy povrchov sú sadrové stierky s maľovkou. V kúpeľniach s WC je keramický obklad. Vykurovanie a príprava TÚV je centrálne. V byte sú kompletné rozvody, elektrické rozvody sú vedené v nike pod omietkou, SV a TÚV rozvod je plastový. V byte je zavedený plyn. Kuchynská linka je na báze dreva so vstavanými spotrebičmi - sklokeramickou varnou doskou, elektrickou rúrou, umývačkou riadu, silgranitovým drezom a odsávačom pár. V kúpeľni na 5. NP je vaňa, keramické umývadlo a keramická WC misa s podomietkovým splachovacím systémom. Na 6. NP vedú z obývacej miestnosti schody s drevenými schodnicami a oceľovým zábradlím. Okná v byte sú plastové s izolačným dvojsklom, na 6. NP sú strešné okná VELUX. Byt je klimatizovaný.

 

Predmet dražby sa celkovo nachádza vo veľmi dobrom stave.