Dražba 3-izbového bytu na Iľjušinovej ul. v Bratislave - Petržalke! Prvá Možnosť zníženia ceny!

Dražba:
Prvá
Dátum dražby:
02.11.2021 10:15
Miesto dražby:
Kongresová sála na 1. poschodí v budove Technopol, Kutlíkova 17, Bratislava
Prvá obhliadka:
14.10.2021 14:15
Druhá obhliadka:
28.10.2021 14:15
Najnižšie podanie:
161 000 €
Minimálne prihodenie:
200 €
Cena zistená znaleckým posudkom:
161 000 €
Dražobná zábezpeka:
15 000 €
Možnosť zníženia ceny:
Áno
Okres:
Bratislava V
Obec:
Bratislava-Petržalka
Katastrálne územie:
Petržalka
Ulica:
Iľjušinova 1042/12
Sledovať dražbu
Aké výhody má sledovanie dražby?

Predmet dražby

Nehnuteľnosti nachádzajúce sa v okrese: Bratislava V, obec: BA-m.č. PETRŽALKA, katastrálne územie: Petržalka, zapísané v evidencii Okresného úradu Bratislava, katastrálny odbor, na liste vlastníctva č. 2739, a to konkrétne:

  • byt č. 21 nachádzajúci sa na 7.p. bytového domu Iľjušinova 12 so súpisným číslom 1042, vchod: Iľjušinova 12 v Bratislave (ďalej len ako „Dom“), postavený na pozemku parcely registra „C“ č. 3153 o výmere 382 m², druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie (ďalej len ako „Pozemok“) spolu so spoluvlastníckym podielom na spoločných častiach a zariadeniach Domu, na príslušenstve a spoluvlastníckym podielom k Pozemku o veľkosti 6602/316224 (ďalej len ako „predmet dražby“).

Opis predmetu dražby

Trojizbový byt č. 21, Iljušinova 12, súp.č. 1042, katastrálne územie Petržalka

Predmet dražby sa nachádza na 7.p. (8.NP) bytového domu. Jedná sa o bytový panelový dom, ktorý má trinásť nadzemných podlaží a plochú strechu. Dom je postavený z plošných panelov na železobetónových základových pásoch. Na 1.NP sa nachádzajú vstupné, komunikačné priestory, spoločné priestory, pivničné kobky k jednotlivým bytom a hlavný uzáver vody a plynu. Na ostatných nadzemných podlažiach sú byty. V blízkosti sa nachádza kompletná občianska vybavenosť vrátane zdravotného strediska a obchodného centra Auparku. Od centra mesta je lokalita vzdialená približne 10 km a dopravné spojenie je mestskou autobusovou dopravou, pričom čas jazdy je do 10 minút. V lokalite je dostupnosť k viacerým materským a základným školám. Byt je orientovaný na západ a juh. Loggia je orientovaná na západ, výhľad z nej je do zástavby okolitých domov. V blízkosti domu do 1000 m je jazero Veľký Draždiak a cca o 150 m je Chorvátske rameno, pozdĺž ktorého vedie cyklotrasa, ktorá sa pripája k hrádzi. Lokalita patrí medzi vyhľadávané vďaka množstvu zelene v okolí. Bytový dom bol daný do užívania v roku 1984.

 

Dispozičné riešenie:

Byt č. 21 pozostáva z troch obytných miestností a príslušenstva, pričom príslušenstvo bytu tvorí kuchyňa, predsieň, hala, kúpeľňa, WC, loggia a pivničná kobka umiestnená na 1. NP.

Celková podlahová plocha bytu č. 21 je 65,09 m2 (bez plochy pivnice o výmere 1,38 m2 a loggie o výmere 3,02 m2).

 

Technicko - konštrukčné riešenie:

Bytový dom

Dom má jeden vchod s dvomi vstupmi na elektromagnetický čip. Hlavný vstup do domu je riešený ako hliníkové dvere s izolačným dvojsklom a elektrickým vrátnikom. Dom je zateplený kontaktným zatepľovacím systémom s omietkou na báze umelých látok ako finálnou povrchovou úpravou. Okná na schodisku a v spoločných priestoroch sú plastové s izolačným dvojsklom. Schodisko je železobetónové dvojramenné s povrchovou úpravou z liateho terazza. Vo vstupnom a komunikačnom priestore na 1.NP tvorí podlahu dlažba z terraza. Na jednotlivých podlažiach a na podestách a medzipodestách schodiska je podlaha z PVC. Úpravu stien tvorí hladká vápennocementová omietka a sokel z olejového náteru do výšky cca 1,5 m. Vo vstupných priestoroch je keramický obklad. V dome sa nachádzajú dva zrepasované výťahy - väčší a menší. Dom je napojený na vodu, kanalizáciu, plyn a elektrinu z verejných sietí. Vykurovanie a príprava TÚV je ústredné diaľkové.

 

Byt

Byt prešiel rekonštrukciou - plastové okná, podlahy, obklady, sanita, batérie v kúpeľni a WC a kuchynská linka. Vstupné dvere do bytu sú pôvodné, interiérové dvere sú dyhované, osadené v oceľových zárubniach. Nášľapné vrstvy podláh tvorí veľkoplošná laminátová podlaha a keramická dlažba. Povrchy stien tvorí vápennocementová hladká omietka. V kuchyni je kuchynská linka na báze dreva so vstavanými spotrebičmi - elektrickou rúrou, mikrovlnnou rúrou, plynovou varnou doskou, digestorom a keramickým drezom. V kúpeľni je vaňa a keramické umývadlo, vo WC je keramická kombi misa. V hale je vstavaná skriňa. Z kuchyne je prístupná loggia. K bytu prináleží pivnica umiestnená na 1.NP.

 

Predmet dražby sa celkovo nachádza vo veľmi dobrom stave.