Dražba rodinného domu v Poprade! Prvá

Dražba:
Prvá
Dátum dražby:
30.09.2021 16:45
Miesto dražby:
konferenčná miestnosť v suteréne hotela Beliér na Jarkovej 1 v Prešove
Prvá obhliadka:
08.09.2021 08:00
Druhá obhliadka:
22.09.2021 08:00
Najnižšie podanie:
197 000 €
Minimálne prihodenie:
200 €
Cena zistená znaleckým posudkom:
197 000 €
Dražobná zábezpeka:
15 000 €
Okres:
Poprad
Obec:
Poprad
Katastrálne územie:
Poprad
Ulica:
Mlynská 5452/3E
Sledovať dražbu
Aké výhody má sledovanie dražby?

Predmet dražby

A/ nehnuteľnosti nachádzajúce sa v okrese: Poprad, obec: Poprad, katastrálne územie: Poprad, zapísané v evidencii Okresného úradu Poprad, katastrálny odbor, na liste vlastníctva č. 6682, a to konkrétne:

  • rodinný dom or.č. 3E so súpisným číslom 5452 s príslušenstvom, postavený na pozemku parc. reg. „C“ č. 1515/22 o výmere 73 m2, druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie,
  • pozemok parc. reg. „C“ č. 1515/21 o výmere 36 m2, druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie,
  • pozemok parc. reg. „C“ č. 1515/22 o výmere 73 m2, druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie,
  • pozemok parc. reg. „C“ č. 1515/23 o výmere 137 m2, druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie (ďalej len ako „predmet dražby 1“) a

 

B/ nehnuteľnosti nachádzajúce sa v okrese: Poprad, obec: Poprad, katastrálne územie: Poprad, zapísané v evidencii Okresného úradu Poprad, katastrálny odbor, na liste vlastníctva č. 6637, a to konkrétne:

  • spoluvlastnícky podiel o veľkosti 1/9 k pozemku parc. reg. „C“ č. 1515/1 o výmere 289 m2, druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie (ďalej len ako „predmet dražby 2“ a spolu s predmetom dražby 1 ďalej len ako „predmet dražby“).

Opis predmetu dražby

Rodinný dom so súpisným číslom 5452, na parc. č. 1515/22, kat. územie Poprad

Nachádza sa na mierne svahovitom pozemku v zastavanom území obce Poprad. Ide o dvojpodlažný rodinný dom bez obytného podkrovia bez podzemného podlažia s plochou strechou nachádzajúci sa v radovej zástavbe ako okrajový rodinný dom v lokalite s bežným hlukom. Do užívania bol daný v roku 2017.

 

Dispozičné riešenie:

1. nadzemné podlažie tvorí: zádverie, technická miestnosť, WC, kuchyňa spojená s obývacou izbou s jedálňou s východom na terasu orientovanú na juhozápadnú svetovú stranu a schodisko do 2. NP.

Zastavaná plocha 1. nadzemného podlažia je 73,44 m2.

2. nadzemné podlažie tvorí: chodba, izba so šatníkom orientovaná do ulice, samostatné WC, kúpeľňa a dve izby orientované do dvora.

Zastavaná plocha 2. nadzemného podlažia je 91,80 m2.

 

Technicko – konštrukčné riešenie:

Základy tvoria betónové monolitické pásy s izoláciou proti vode. Obvodové steny sú vybudované z pórobetónových tvárnic Ytong LAMBDA hr. 37,5 cm z vonkajšej strany s povrchovou úpravou z minerálnej škrabanej omietky. Vnútorné priečky sú murované z priečkoviek YTONG, strop nad 1. a 2. NP je monolitický žb. s rovným podhľadom. Schody z prízemia do poschodia sú žb. monolitické s povrchovou úpravou z tvrdého dreva. Strecha je plochá zateplená s krytinou z PVC pásov Fatrafol. Klampiarske konštrukcie strechy a parapety okien sú z pozinkovaného plechu. Podlahy obytných miestností sú laminátové plávajúce, podlahy ostatných miestnosti tvoria keramické dlažby. Okná sú plastové EURO s izolačným trojsklom so žalúziami. Vstupné dvere sú plastové, vnútorné dvere sú plné a presklené dyhované na báze dreva do obložkových zárubní na báze dreva. ELI v rodinnom dome je svetelná a motorická v 1. NP, v 2. NP je elektroinštalácia 220 V. Kúrenie je ústredné teplovodné podlahové so zdrojom tepla plynovým závesným kondenzačným kotlom umiestneným v technickej miestnosti v prízemí rodinného domu. V 1. a 2. NP je umiestnené samostatné WC vybavené závesnou WC misou s podomietkovým splachovačom zn. Geberit a umývadlom. Steny WC sú obložené keramickými obkladmi do výšky stropu a podlahy oboch WC sú z keramickej dlažby s podlahovým vykurovaním. V 2. NP je umiestnená kúpeľňa vybavená plastovou vaňou, sprchovacím kútom a umývadlom osadeným na skrinke na báze dreva. Steny kúpeľne sú s povrchovou úpravou z keramických obkladov do výšky stropu, podlaha v kúpeľni je z keramickej dlažby s podlahovým vykurovaním. V 1. NP je umiestnená kuchyňa spojená s obývacou izbou, ktorá je vybavená sklokeramickou varnou doskou zabudovanou do pracovnej dosky s digestorom, drezom z umelého mramoru, kuchynskou linkou na báze dreva v celkovej dĺžke 6,40 m. V kuchynskej zostave je zabudovaná aj umývačka riadu, elektrická rúra a mikrovlnná rúra, ktoré sú v kuchynskej zostave zabudované samostatne. Podlaha v kuchyni je plávajúca laminátová s podlahovým vykurovaním, ktorá pokračuje do obývacej izby. Obklad steny za kuchynskou linkou je z keramických obkladačiek. Schodisko z 1. do 2. NP je železobetónové s povrchovou úpravou z tvrdého dreva. Rodinný dom je napojený na verejné rozvody kanalizácie, verejný vodovod, verejný rozvod zemného plynu a na ELI. Technický stav a údržba domu je na výbornej úrovni.

 

Predmet dražby sa celkovo nachádza vo veľmi dobrom stave.