Dražba 3 - izbového bytu v Košiciach - Nad Jazerom! Prvá Možnosť zníženia ceny!

Dražba:
Prvá
Dátum dražby:
30.06.2021 11:00
Miesto dražby:
Conference room na 7. poschodí v budove Congress hotel Centrum, Južná trieda 2/A, 040 01 Košice, spoločnosť b&c language school, s.r.o.
Prvá obhliadka:
08.06.2021 12:15
Druhá obhliadka:
23.06.2021 12:15
Najnižšie podanie:
129 000 €
Minimálne prihodenie:
200 €
Cena zistená znaleckým posudkom:
129 000 €
Dražobná zábezpeka:
15 000 €
Možnosť zníženia ceny:
Áno
Okres:
Košice IV
Obec:
Košice-Nad jazerom
Katastrálne územie:
Jazero
Ulica:
Polárna 1451/18
Sledovať dražbu
Aké výhody má sledovanie dražby?

Predmet dražby

Nehnuteľnosti nachádzajúce sa v okrese: Košice IV, obec: Košice – Nad Jazerom, katastrálne územie: Jazero, zapísané v evidencii Okresného úradu Košice, katastrálny odbor,

a)            na liste vlastníctva č. 2430, a to konkrétne:

  • byt č. 26 nachádzajúci sa na 1.p. bytového domu Polárna 16, 18, 20 so súpisným číslom 1451, vchod: 18 v obci Košice – Nad Jazerom (ďalej len ako „Dom“), postavený na pozemku parcely registra „C“ č. 2228 o výmere 269 m², druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie, pozemku parcely registra „C“ č. 2229 o výmere 269 m², druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie a pozemku parcely registra „C“ č. 2230 o výmere 272 m², druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie (ďalej len ako „Pozemok“), spolu so spoluvlastníckym podielom na spoločných častiach a zariadeniach Domu a na príslušenstve o veľkosti 1654/100000 (ďalej len ako „Nehnuteľnosť I“),

 

b)            na liste vlastníctva č. 13846, a to konkrétne:

  • spoluvlastnícky podiel o veľkosti 1654/100000 na pozemku parcely registra „C“ č. 2228 o výmere 269 m², druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie, pozemku parcely registra „C“ č. 2229 o výmere 269 m², druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie a pozemku parcely registra „C“ č. 2230 o výmere 272 m², druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie (ďalej len ako „Nehnuteľnosť II“ a spolu s Nehnuteľnosťou I ďalej len ako „predmet dražby“).

Opis predmetu dražby

Trojizbový byt č. 26, Polárna 18, obec Košice - Nad Jazerom, k.ú. Jazero

Predmet dražby sa nachádza na 1.poschodí v radovom bytovom dome, ktorý má suterén a 8 nadzemných podlaží. V 1.NP bytového domu sa nachádzajú spoločné vstupné priestory (hlavný a zadný vstup) a jednotlivé byty. V suteréne bytového domu je miestnosť pre kočíky, bicykle a pivnice. Hlavný vstup do bytového domu je cez predložené schody zo severovýchodnej strany, zadný vstup je z juhozápadnej strany, tiež cez predložené schody. V nadzemných podlažiach (1.NP - 8.NP) sa nachádzajú dvojizbové a trojizbové byty s príslušenstvom. Vnútorná zvislá komunikácia je zabezpečená prefabrikovaným schodiskom a osobným výťahom. Dom bol daný do užívania v roku 1974 a v roku 2016 bol zrekonštruovaný. Z juhozápadnej svetovej strany pri bytovom dome sa nachádza zatrávnená plocha so stromami a lavičkami na relax vo voľnom čase. V okolí je kompletná občianska vybavenosť. V blízkosti bytového domu sa nachádza základná škola, materská škola, bytové domy, obchodný dom Tesco, kostol, sieť obchodov a reštaurácií a zastávka MHD.

 

Dispozičné riešenie:

Byt č. 26 pozostáva z troch obytných miestností a príslušenstva, pričom príslušenstvo bytu tvorí predsieň s chodbou, kúpeľňa, WC, kuchyňa, šatník, sklad pred vchodom do bytu a pivnica umiestnená v suteréne bytového domu. K príslušenstvu bytu patrí aj loggia prístupná z obývacej izby, orientovaná na juhozápadnú svetovú stranu.

Celková podlahová plocha bytu č. 26 je 66,93 m2 (bez plochy pivnice o výmere 1,76 m2, skladu o výmere 1,20 m2 a loggie o výmere 6,44 m2).

 

Technicko - konštrukčné riešenie:

Bytový dom

Konštrukčný systém domu je stenový panelový, strecha je plochá jednoplášťová zateplená krytina, rekonštruovaná z PVC pásov – Fatrafol. Obvodové konštrukcie sú vybudované z obvodových sendvičových panelov zateplených s povrchovou úpravou z minerálnej škrabanej omietky.

Zrealizované stavebné úpravy bytového domu:

- fasáda bytového domu rekonštruovaná a zateplená v roku 2016 s povrchovou úpravou z minerálnej škrabanej omietky,

- vchodové dvere do bytového domu vymenené v roku 2008,

- strecha na bytovom dome rekonštruovaná a pokrytá krytinou z PVC pásov Fatrafol,

- okná spoločných priestorov vymenené za plastové EURO s izolačným dvojsklom,

- výťah v bytovom dome vymenený a rekonštruovaný v roku 2018.

Bytový dom je vykurovaný z centrálnej plynovej kotolne na sídlisku.

 

 

Byt

V roku 2005 bola vykonaná rekonštrukcia bytu, ktorá pozostávala z nasledovných prác a konštrukcií:

- okná v celom byte boli vymenené za plastové EURO s izolačným dvojsklom a horizontálnymi hliníkovými žalúziami,

- dyhované dvere na báze dreva (plné a presklené otváracie) boli osadené do obložkových zárubní na báze dreva,

- na stenách a stropoch boli zrealizované stierky a maľby.

Kúpeľňa s WC je vybavená sprchovacím kútom, plastovou vaňou, umývadlom a automatickou práčkou. Kúpeľňa a bytové jadro boli zrealizované z presných tvárnic Ytong. Kúpeľňa bola rekonštruovaná v štandardnom vyhotovení, je vybavená umývadlom s pákovou stojankovou batériou, samostatnou sprchou s pákovou batériou, plastovou vaňou a automatickou práčkou. Podlaha v kúpeľni je s povrchovou úpravou z keramickej dlažby, povrchové úpravy stien kúpeľne sú z keramických obkladov do výšky stropu. WC je vybavené WC závesnou misou zn. Geberit bez umývadla. Povrchové úpravy stien WC okolo Geberitu sú z keramického obkladu do výšky 1,2 m, bočné steny sú zo štukovej omietky, podlaha je z keramickej dlažby. Kuchyňa je vybavená rekonštruovanou kuchynskou linkou na báze dreva, sporák je plynový s elektrickou rúrou, osadený v kuchynskej zostave s plynovou varnou doskou zabudovanou do pracovnej dosky, odsávačom pár nerezovej konštrukcie a drezom nerezovej konštrukcie so stojankovou kuchynskou drezovou batériou. V kuchynskej zostave je zabudovaná aj umývačka riadu. Stena za kuchynskou linkou a okolo sporáku je obložená keramickým obkladom. Podlahy v izbách, v kuchyni s jedálňou a v časti chodby bytu sú rekonštruované - plávajúce laminátové. V časti chodby, kúpeľni, WC a v loggii bytu je podlaha rekonštruovaná z keramickej dlažby. Vstupné dvere do bytu sú plné protipožiarne na báze dreva. V predmete dražby bolo rekonštrukciou zmenené aj dispozičné riešenie kúpeľne a WC.

 

Predmet dražby sa celkovo nachádza vo veľmi dobrom stave.