Opakovaná dražba krásneho rodinného domu v Jakubove, okres Malacky, teraz za nižšiu cenu!! Opakovaná

Dražba:
Opakovaná
Dátum dražby:
28.09.2021 09:00
Miesto dražby:
priestory AUKČNEJ SPOLOČNOSTI s.r.o., Kopčianska ul. č. 10, Bratislava (objekt Vienna Gate, 14. posch., nebytový priestor č. A 261)
Prvá obhliadka:
10.09.2021 09:15
Druhá obhliadka:
23.09.2021 09:15
Najnižšie podanie:
343 500 €
Minimálne prihodenie:
500 €
Cena zistená znaleckým posudkom:
458 000 €
Dražobná zábezpeka:
15 000 €
Okres:
Malacky
Obec:
Jakubov
Katastrálne územie:
Jakubov
Ulica:
Jakubov 4
Sledovať dražbu
Aké výhody má sledovanie dražby?

Predmet dražby

Nehnuteľnosti nachádzajúce sa v okrese: Malacky, obec: Jakubov, katastrálne územie: Jakubov, zapísané v evidencii Okresného úradu Malacky, katastrálny odbor na liste vlastníctva č. 27, a to konkrétne:

  • rodinný dom so súpisným číslom 4 s príslušenstvom, postavený na pozemku parcely registra „C“ č. 94 o výmere 387 m², druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie,
  • pozemok parcely registra „C“ č. 91/1 o výmere 140 m², druh pozemku: záhrada,
  • pozemok parcely registra „C“ č. 91/2 o výmere 1041 m², druh pozemku: záhrada,
  • pozemok parcely registra „C“ č. 92/1 o výmere 517 m², druh pozemku: záhrada,
  • pozemok parcely registra „C“ č. 92/2 o výmere 1023 m², druh pozemku: záhrada,
  • pozemok parcely registra „C“ č. 94 o výmere 387 m², druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie, 
  • pozemok parcely registra „C“ č. 95 o výmere 874 m², druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie (ďalej len ako „predmet dražby“).

Opis predmetu dražby

Rodinný dom so súpisným číslom 4, Jakubov

Predmetom dražby je rodinný dom situovaný v zastavanom území obce. Jedná sa o dom s dvomi nadzemnými podlažiami, bez podpivničenia, so sedlovou strechou. Predmet dražby bol postavený na základe stavebného povolenia SOÚ/320/11/MP/204/11 zo dňa 14.3.2011 ako "Rekonštrukcia a dostavba rodinného domu". Podľa vyjadrenia vlastníka bol pôvodný dom zbúraný a dom, ktorý je predmetom dražby bol novopostavený. Ku dňu obhliadky rodinný dom nebol skolaudovaný a daný do užívania. Dom pozostáva z dvoch nadzemných podlaží, na ktorých sa nachádzajú 2-3 bytové jednotky. Predmet dražby je prístupný z hlavnej ulice cez spevnenú plochu pred domom. Obec Jakubov leží cca 40 km od hlavného mesta SR Bratislavy a cca 8 km od okresného mesta Malacky.

 

Dispozičné riešenie:

1. NP: zádverie, dve izby, garáž, kuchyňa spojená s obývacou miestnosťou a jedálňou, schodisko, technická miestnosť, kúpeľňa, WC, špajza a práčovňa.

Zastavaná plocha 1.NP je 378,03 m2.

2.NP: sedem izieb, tri kúpeľne, tri WC a komunikačné priestory. V dvoch izbách je príprava na kuchynskú linku, čím by na 2.NP vznikli dve samostatné bytové jednotky prístupné zo spoločných priestorov.

Zastavaná plocha 2.NP je 310,18 m2.

 

Technicko - konštrukčné riešenie:

Dom je postavený na betónových základoch s vodorovnou izoláciou. Obvodové murivo je z tehál hrúbky 380 mm so zateplením, deliace konštrukcie sú tehlové. Vnútorné omietky sú vápenné hladké, strop je nad 1. NP betónový prefabrikovaný s rovným podhľadom a nad 2. NP drevený trámový s rovným podhľadom zo sadrokartónu. Zastrešenie domu tvorí sedlová strecha s ťažkou betónovou krytinou Bramac. Klampiarske konštrukcie strechy sú z pozinkovaného plechu. Úpravu vonkajších povrchov tvorí omietka na báze umelých látok a obklad z kameňa. Schodisko je železobetónové trojramenné so skleneným zábradlím. Podlahy v dome tvorí veľkoplošná drevená podlaha a keramická dlažba. Vstupné dvere do domu sú hliníkové, interiérové dvere sú na báze dreva s krídlami s úpravou povrchu vo vysokom lesku, osadené v obložkových zárubniach. Okná sú plastové, presklené steny sú hliníkové, na 2. NP sú strešné okná. V kuchyni je kuchynská linka na báze dreva so silgranitovým drezom a vstavanými spotrebičmi - sklokeramická varná doska, elektrická rúra, umývačka riadu, chladnička s mrazničkou a mikrovlnná rúra. V dome sa nachádza 5 kúpeľní a dve samostatné WC. V kúpeľni na 1. NP je samostatná sprcha, keramické umývadlo a WC s podomietkovým splachovacím systémom. Na 1. NP je aj samostatné WC s podomietkovým splachovacím systémom a prípravou na umývadielko. V kúpeľniach na 2. NP sú dve vane (jedna rohová nedokončená) a sprchový kút a tri WC s podomietkovým splachovacím systémom. Kúpeľne nie sú dokončené. Umývadlá sú keramické, batérie sú nerezové pákové. Na 1. NP je garáž prístupná od ulice s automatickou bránou na diaľkové otváranie. Elektroinštalácia je svetelná a motorická. V dome je vyhotovený rozvod studenej a teplej vody z plastového potrubia. Kanalizácia je odvedená do verejnej kanalizácie. Zdroj TÚV a vykurovania je plynový kotol so zásobníkom umiestnený v technickej miestnosti na 1. NP. Vykurovanie je podlahové teplovodné. Elektrický rozvádzač je s automatickým istením. V dome je príprava na krb.

 

Príslušenstvo predmetu dražby tvorí najmä:

1. Záhradný domček

Záhradný domček je jednoduchá drobná stavba slúžiaca ako sklad záhradného náradia. Bol daný do užívania v roku 2006.

Zastavaná plocha záhradného domčeka je 17,63 m2.

 

2. Bazén

Bazén bol daný do užívania v roku 2006.

Objem bazéna je cca do 100 m3.

 

Predmet dražby sa celkovo nachádza vo veľmi dobrom stave.