Dražba nádherného rodinného domu vo Zvolene Prvá

Dražba:
Prvá
Dátum dražby:
30.09.2020 13:45
Miesto dražby:
Kongresová sála I. na prízemí hotela DIXON Resort Congress Hotel & Aqualand na Švermovej 32 v Banskej Bystrici
Prvá obhliadka:
11.09.2020 10:00
Druhá obhliadka:
25.09.2020 10:00
Najnižšie podanie:
266 000 €
S DPH
Minimálne prihodenie:
200 €
Cena zistená znaleckým posudkom:
266 000 €
Dražobná zábezpeka:
20 000 €
Okres:
Zvolen
Obec:
Zvolen
Katastrálne územie:
Zvolen
Ulica:
Fialková 9176/8

Kontakt

JUDr. Juraj Klačan
+421 918 814 799

Mám záujem o viac informácií

Predmet dražby

Nehnuteľnosti nachádzajúce sa v okrese: Zvolen, obec: Zvolen, katastrálne územie: Zvolen, tak ako sú zapísané v evidencii Okresného úradu Zvolen, katastrálny odbor, na liste vlastníctva č. 2896, a to konkrétne:

  • rodinný dom so súpisným číslom 9176 s príslušenstvom, postavený na pozemku parc. reg. „C“ č. 4580/60 o výmere 221 m2, druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie,
  • pozemok parc. reg. „C“ č. 4580/31 o výmere 782 m2, druh pozemku: orná pôda,
  • pozemok parc. reg. „C“ č. 4580/48 o výmere 217 m2, druh pozemku: ostatná plocha,
  • pozemok parc. reg. „C“ č. 4580/60 o výmere 221 m2, druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie.

Opis predmetu dražby

Rodinný dom súpisné číslo 9176, katastrálne územie Zvolen

Ide o samostatne stojaci rodinný dom, ktorý je súčasťou zástavby rodinných domov. Nie je podpivničený, má jedno nadzemné podlažie a obytné podkrovie. Do užívania bol daný v roku 2007. Orientácia obytných miestností je na východ a západ. Rodinný dom je napojený na mestské rozvody inžinierskych sietí. 

 

Dispozičné riešenie:

1. nadzemné podlažie tvorí: zádverie, WC, obývacia izba spojená s kuchyňou, komora, kúpeľňa a izba. Súčasťou I. NP je aj garáž pre dve osobné motorové vozidlá, z ktorej je vstup do rodinného domu.

Zastavaná plocha 1. nadzemného podlažia je 210,32 m2.

1. podkrovie tvorí: schodisko, chodba, dve kúpeľne, štyri izby, šatník a jedna herňa.

Zastavaná plocha 1. podkrovia je 210,32 m2.

 

Technicko – konštrukčné riešenie:

Rodinný dom je založený na základových pásoch s vodorovnou izoláciou. Zvislé nosné konštrukcie tvorí tehlové murivo z tehál POROTHERM hr. 440 mm so zateplením. Vnútorné priečky sú murované z tehál POROTHERM hr. 115 mm. Stropné konštrukcie nad I. NP sú keramické POROTHERM, nad podkrovím je trámový strop s rovným podhľadom zo sadrokartónu. Strecha je sedlová so škridľovou betónovou krytinou BRAMAC. Klampiarske konštrukcie sú z plastovaného plechu - žľaby a zvody. Schodisko je na nerezovej oceľovej konštrukcii s povrchom stupňov z tvrdého dreva bez podstupníc. Vonkajšie úpravy povrchov tvorí silikátová omietka. Vnútorné úpravy povrchov tvoria štukové omietky stropov, stien - maľby, v sociálnych zariadeniach a okolo kuchynskej linky sú keramické obklady stien. Zariaďovacie predmety sú nadštandardné. Okná sú plastové s predokennými vnútornými žalúziami. Dvere sú dyhované v obložkových zárubniach. Podlahy v I. NP sú gresové a keramické dlažby, v jednej izbe je plávajúca podlaha. V podkroví sú plávajúce podlahy a v sociálnych zariadeniach keramické dlažby. V kúpeľni v I. NP sa nachádza sprchovací kút, WC so zabudovanou splachovacou nádržkou, bidet a umývadlo. Pri vstupe do rodinného domu sa nachádza samostatné WC so zabudovanou splachovacou nádržkou a umývadlom. V kúpeľni v podkroví pri spálni sa nachádzajú dve umývadla, rohová vaňa, sprchovací kút s masážnymi tryskami, WC a bidet. V druhej kúpeľni v podkroví sa nachádzajú dve umývadla, rohová vaňa, sprchovací kút a WC. Všetky vodovodné batérie sú pákové. V obývacej izbe sa nachádza kozub s krbovou vložkou s prieduchmi na odvod tepla a výmenníkom na teplú vodu. V rodinnom dome je kúrenie zabezpečené plynovým kotlom IMMERGAS. Kúrenie v rodinnom dome je podlahové v kombinácii s radiátormi. Ohrev pitnej vody je zabezpečený elektrickým zásobníkovým ohrievačom vody. Kuchynská linka je z materiálov na báze dreva. Drez je granitový s odkvapkávačom. V kuchynskej linke je zabudovaná plynová varná doska s komínovým odsávačom pár, umývačka riadu, elektrická rúra na pečenie a mikrovlnná rúra. Garážová brána je rolovacia na diaľkové ovládanie.

 

Príslušenstvo predmetu dražby tvorí najmä:

1. Altánok

Do užívania bol daný v roku 2007.

Zastavaná plocha altánku je 21,- m2.

 

2. Jakuzzi v altánku

Do užívania bola daná v roku 2007.

Objem jakuzzi je 3,6 m3.

 

Predmet dražby sa celkovo nachádza vo veľmi dobrom stave.