Opakovaná dražba lukratívneho bytu v Košiciach (terasa, balkón, garážové státie) Opakovaná

Dražba:
Opakovaná
Dátum dražby:
25.10.2019 10:00
Miesto dražby:
salónik RONDO CLUB, na 2. posch. hotela: Boutique Hotel MARATON, Strojárenská 11A, 040 01 Košice
Prvá obhliadka:
04.10.2019 13:00
Druhá obhliadka:
18.10.2019 12:30
Najnižšie podanie:
144 000 €
Minimálne prihodenie:
500 €
Cena zistená znaleckým posudkom:
192 000 €
Dražobná zábezpeka:
15 000 €
Okres:
Košice II
Obec:
Košice-Sídlisko KVP
Katastrálne územie:
Grunt
Ulica:
Klimkovičova 33

Kontakt

JUDr. Živická
00421 917 822 724

Mám záujem o viac informácií

Predmet dražby

Nehnuteľnosti zapísané v evidencii Okresného úradu Košice, katastrálny odbor na liste vlastníctva č. 2637, okres Košice II, obec Košice – Sídlisko KVP, katastrálne územie Grunt, a to konkrétne:

  1. byt č. 17 nachádzajúci sa v podkroví bytového domu Klimkovičova 33 so súpisným číslom 3108, vchod: 33 na Klimkovičovej ulici č. 33 v Košiciach (ďalej len „Dom“), postaveného na pozemku parcely registra „C“ č. 691/10 o výmere 546 m2, druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie (ďalej len „Pozemok“), spolu so spoluvlastníckym podielom na spoločných častiach a spoločných zariadeniach Domu a spoluvlastníckym podielom k Pozemku o veľkosti 12601/215933 (ďalej len ako „Nehnuteľnosť I“),
  2. spoluvlastnícky podiel o veľkosti 1/12 na priestore č. 1 nachádzajúcom sa v suteréne Domu, postaveného na Pozemku, ktorému prislúcha spoluvlastnícky podiel na spoločných častiach a spoločných zariadeniach Domu a spoluvlastnícky podiel k Pozemku o veľkosti 34690/215933 (ďalej len ako „Nehnuteľnosť II“ a spolu s Nehnuteľnosťou I len ako „predmet dražby“).

Opis predmetu dražby

Byt č. 17 sa nachádza v podkroví bytového domu so súpisným číslom 3108 na ulici Klimkovičova 33 v Košiciach.

Byt č. 17 sa nachádza v obytnom dome na sídlisku KVP v Košiciach. Obytný dom je súčasťou zahusťovacej zástavby nových obytných domov na sídlisku KVP. Na užívanie stavby bolo dňa 18.06.2003 Mestskou časťou Košice – západ vydané kolaudačné rozhodnutie č. ÚRaSP2003/16037-S/VIR.  Stavba bola daná do užívania v roku 2003. Dom má jedno podzemné podlažie, tri nadzemné podlažia a dve podkrovné podlažia. V I. podzemnom podlaží sa nachádza                               25 pivničných boxov, dva priestory na odkladanie bicyklov a kočíkov, odkladacie priestory pre upratovačku, plynomerne a priestory pre parkovanie 12 osobných motorových vozidiel. Ostatné tri nadzemné podlažia a dve podkrovné podlažia sú obytné.

 

Dispozičné riešenie:

Byt sa rozkladá na dvoch podkrovných podlažiach. V prvom podkrovnom podlaží sa nachádza vstupná chodba, dva šatníky, kúpeľňa a kuchyňa prepojená s obývacou izbou a terasa o výmere 19,6 m2.

V II. podkroví sa nachádzajú tri spálne, technická miestnosť, kúpeľňa a balkón o výmere 7,0 m2.

K bytu patrí aj pivnica a garážové státie. 

Celková podlahová plocha bytu je o výmere 126,23 m2 (vrátane výmery pivnice o výmere 5,18 m2, no bez výmery terasy a balkóna).

 

Technicko – konštrukčné riešenie:  

Dom:

Bytový dom je založený na pilotových základoch, je tehlový s obvodovými stenami murovanými z keramických tehál, ktoré sú zateplené minerálnou vlnou s povrchovou úpravou – štruktúrovaná omietka. Strecha je sedlová s vikiermi, pokrytá pálenou krytinou, s klampiarskymi konštrukciami z pozinkovaného plechu. Obytný dom je napojený na rozvod verejných inžinierskych sietí (elektrina, plyn, voda a kanalizácia) a je prístupný po spevnenej mestskej komunikácii. Obytný dom je v dobrom technickom stave. Vchod je čistý a dobre udržiavaný.

Byt:

Byt sa rozkladá na dvoch podkrovných podlažiach. V prvom podkrovnom podlaží sa nachádza vstupná chodba, dva šatníky, kúpeľňa s rohovou vaňou, umývadlom a WC so zabudovanou splachovacou nádržkou a kuchyňou prepojenou s obývacou izbou. Kuchynská linka je z materiálov na báze dreva, v ktorej je osadený granitový dres s odkvapkávačom, zabudovaná umývačka riadu, sklokeramická varná doska, elektrická rúra na pečenie a chladnička s mrazničkou. Do II. podkrovia vedie schodište na oceľovej stredovej schodnici. Schodišťové stupne sú z mäkkého dreva bez podstupníc. V II. podkroví sa nachádzajú tri spálne, technická miestnosť a kúpeľňa so sprchovacím kútom, umývadlom a WC so zabudovanou splachovacou nádržkou. Okná v byte sú plastové s predokennými žalúziami.  Zárubne sú obložkové. Dvere sú dyhované. Podlahy v obytných miestnostiach sú plávajúce – drevené. V chodbe, sociálnych zariadeniach, šatníkoch a technickej miestnosti sú keramické dlažby. V kúpeľniach a okolo kuchynskej linky sa nachádza keramický obklad stien. Jadro je murované. Zariaďovacie predmety sú štandardné. Batérie sú pákové. Byt je vykurovaný zo spoločnej kotolne.                 V I. podkrovnom podlaží je prívod tepla zabezpečený prieduchom v schodišťovom stupni. V obývacej izbe sa nachádza aj kozub s krbovou vložkou s prieduchmi. V II. podkrovnom podlaží sú panelové radiátory. Byt je napojený na spoločný rozvod studenej a teplej vody a plynu. Jedná sa o bytovú jednotku v obytnom dome. Bytová jednotka je zaradená do I. kategórie s úplným sociálnym vybavením a ústredným kúrením.

Garážové státie

Priestor č. 1 sa nachádza v I. podzemnom podlaží Domu. Jedná sa o garážové státie v podiele 1/12 z celku podlahovej plochy garážových státí.

Garážové státie je o výmere 28,91 m2.

 

Predmet dražby sa celkovo nachádza vo veľmi dobrom stave.