Dražba 2-izbového bytu v Žiari nad Hronom! Prvá Možnosť zníženia ceny!

Dražba:
Prvá
Dátum dražby:
09.09.2019 10:00
Miesto dražby:
salónik č. 1 na 1. poschodí HOTELA LUNA, Nám. Matice Slovenskej 2, 965 01 Žiar nad Hronom
Prvá obhliadka:
22.08.2019 09:30
Druhá obhliadka:
05.09.2019 09:30
Najnižšie podanie:
46 400 €
Minimálne prihodenie:
200 €
Cena zistená znaleckým posudkom:
46 400 €
Dražobná zábezpeka:
7 000 €
Možnosť zníženia ceny:
Áno
Okres:
Žiar nad Hronom
Obec:
Žiar nad Hronom
Katastrálne územie:
Žiar nad Hronom
Ulica:
Cyrila a Metoda 361/18

Kontakt

Mgr. Jana Čižmárová
+421 911 532 090

Mám záujem o viac informácií

Predmet dražby

Nehnuteľnosti nachádzajúce sa v okrese: Žiar nad Hronom, obec: Žiar nad Hronom, katastrálne územie: Žiar nad Hronom, tak ako sú zapísané v evidencii Okresného úradu Žiar nad Hronom, katastrálny odbor, na liste vlastníctva č. 3298, a to konkrétne:

  • byt č. 3 nachádzajúci sa na 1.p. bytového domu (Ul. C. a M) so súpisným číslom 361, vchod: 18, na ulici Cyrila a Metoda v Žiari nad Hronom (ďalej len „Dom“) postavený na pozemku parcely registra „C“ č. 427 o výmere 616 m², druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie (ďalej len „Pozemok“) spolu so spoluvlastníckym podielom na spoločných častiach a zariadeniach Domu a spoluvlastníckym podielom k Pozemku o veľkosti 6238/145066 (ďalej lenpredmet dražby“).

Opis predmetu dražby

Dvojizbový byt č. 3, ul. Cyrila a Metoda č. 18, k.ú. Žiar nad Hronom

Bytový dom má suterén a 3 nadzemné podlažia. Suterén bytového domu je prístupný cez zádverie a vnútorné schodisko, nachádzajú sa v ňom spoločné priestory, kočikáreň, sušiareň a pivnice bytov. Od hlavného vchodu sú na 1. až 3. NP umiestnené dvojizbové a trojizbové byty. Zvislá doprava v bytovom dome je zabezpečená prefabrikovaným schodiskom bez výťahu. Bytový dom má 3 samostatné vchody. V každom vchode sú na každom nadzemnom podlaží (1 - 3. NP) umiestnené dva byty. V blízkosti bytového domu sa nachádza kompletná sídlisková infraštruktúra (pošta, potraviny COOP Jednota, základná škola, SOU a športoviská). Pred bytovým domom na juhovýchodnú svetovú stranu sa nachádza parkovisko, prístupová cesta a chodník. Zo severozápadnej strany za bytovým domom sa nachádza prístupová komunikácia k bytovému domu s parkovacími miestami popri miestnej komunikácii. Bytový dom bol daný do užívania v roku 1987.

 

Dispozičné riešenie:

Byt č. 3 pozostáva z dvoch obytných miestnosti a príslušenstva, pričom príslušenstvo bytu tvorí kuchyňa, vstupná hala, kúpeľňa, WC a pivnica umiestnená v suteréne bytového domu. K bytu patrí aj balkón prístupný z jednej izby bytu, orientovaný na juhovýchodnú svetovú stranu.

Celková podlahová plocha bytu č. 3 je 54,55 m2 (bez výmery balkóna o veľkosti 6,09 m2 a pivnice o veľkosti 9,72 m2).

 

Technicko - konštrukčné riešenie:

Bytový dom

Bytový dom patrí do skupiny JKSO 803 41 - domy bytové typové s unifikovanými konštrukčnými sústavami inými než panelovými. Konštrukčný systém je stenový murovaný, strecha je sedlová s dreveným krovom, plochá jednoplášťová, krytina je živičná. Bytový dom je vykurovaný z plynovej kotolne na sídlisku. Príprava TÚV je z centrálnej kotolne na sídlisku.

 

Byt

Byt bol v roku 2010 kompletne rekonštruovaný s bežným štandardom vybavenia. Dvere sú vnútorné dyhované na báze dreva - plné a presklené, otváracie do kovových zárubní. Vchodové dvere do bytu sú vymenené za protipožiarne. Steny bytu sú s povrchovou úpravou stierkami a maľbami v izbách a v kuchyni. Bytové jadro je murované, prístupné cez WC za WC misou na čelnej stene. Kúpeľňa bytu (rekonštruovaná v r. 2010) je vybavená plastovou vaňou, umývadlom a automatickou práčkou. Vodovodné batérie sú pákové (do umývadla a kuchyne) a do vane vedie páková batéria so sprchou. Povrchové úpravy stien kúpeľne sú z keramických obkladačiek do výšky stropu, podlaha kúpeľne je z keramickej dlažby. Dvere do kúpeľne a WC sú dyhované, na báze dreva, plné, zasadené do kovovej zárubne. Dvere do izieb bytu sú hladké na báze dreva, plné a presklené, zasadené do kovových zárubní. WC je samostatné s WC misou kombi bez umývadla. Povrchové úpravy stien WC sú z keramických obkladov do výšky 1,50 m. Podlaha vo WC je z keramickej dlažby na cementovom potere. Kuchynská linka bola rekonštruovaná, je na báze dreva. V kuchyni je el. sporák s keramickou platňou, elektrickou rúrou a digestorom. Drez je nerezový s pákovou kuchynskou stojankovou batériou. V kuchynskej zostave je zabudovaná aj umývačka riadu. Podlaha v kuchyni je plávajúca laminátová, obklad steny za kuchynskou linkou je z keramického obkladu. Podlaha v obytných miestnostiach a v zádverí je plávajúca laminátová. Podlaha na balkóne je z drevených impregnovaných dosák. Okná v byte boli vymenené za plastové EURO s izolačným dvojsklom.

 

Predmet dražby sa celkovo nachádza vo veľmi dobrom stave.