Dražba 5-izbového mezonetového bytu v centre Bratislavy! Prvá

Dražba:
Prvá
Dátum dražby:
17.06.2019 10:00
Miesto dražby:
priestory AUKČNEJ SPOLOČNOSTI s.r.o., Kopčianska ul. č. 10, Bratislava, (objekt Vienna Gate, 14. posch., nebytový priestor č. A 261)
Prvá obhliadka:
27.05.2019 09:00
Druhá obhliadka:
06.06.2019 09:00
Najnižšie podanie:
297 000 €
Minimálne prihodenie:
200 €
Cena zistená znaleckým posudkom:
297 000 €
Dražobná zábezpeka:
15 000 €
Okres:
Bratislava I
Obec:
Bratislava-Staré Mesto
Katastrálne územie:
Staré Mesto
Ulica:
Zochova 16/7

Kontakt

Mgr. Jana Čižmárová
+421 911 532 090

Mám záujem o viac informácií

Predmet dražby

Byt č. 77 - b nachádzajúci sa na 5. mezaníne bytového domu so súpisným číslom 760, vchod: Zochova 16/7 v Bratislave (ďalej len „Dom“), nachádzajúci sa na pozemku parcely registra „C“ č. 744 o výmere 4763 m2, druh pozemku: zastavaná plocha a nádvorie (právny vzťah k pozemku je evidovaný na liste vlastníctva č. 5210) spolu so spoluvlastníckym podielom na spoločných častiach a spoločných zariadeniach Domu o veľkosti 20189/1826360, zapísaný na liste vlastníctva č. 4898 vedenom Okresným úradom Bratislava, katastrálny odbor, okres: Bratislava I, obec: BA – m.č. STARÉ MESTO, kat. územie: Staré Mesto (ďalej len ako „predmet dražby“).

Opis predmetu dražby

Byt č. 77 – b, Zochova 16/7, k.ú. Staré Mesto

Bytový dom bol dokončený a daný do užívania v roku 1928, v roku 2006 bola daná do užívania nadstavba domu, v ktorej sa nachádza predmet dražby. Bytový dom sa nachádza v zastavanom území mesta Bratislava na ulici Zochova 16/7. Predmetná ulica patrí k vyhľadávaným lokalitám na bývanie. V blízkosti predmetu dražby sa nachádza kompletná občianska vybavenosť. Od historického centra mesta je lokalita vzdialená menej ako 1 km. Lokalita je zastavaná obytnými domami, hromadnou bytovou výstavbou z obdobia prvej polovice 20. storočia. Predmet dražby sa nachádza na 5. a 6. NP obytného domu so šiestimi podlažiami bez výťahu. V bytovom dome sa nachádza 141 bytov a 9 nebytových priestorov. Predmet dražby - mezonetový byt je situovaný na 5. a 6. poschodí s orientáciou miestností dvojstranne na východ a západ v tichej oblasti. Byt má terasu.

 

Dispozičné riešenie:

Byt č. 77 - b pozostáva z 5-tich obytných miestností a príslušenstva. Príslušenstvom bytu sú kuchyňa, predsieň, hala, chodba, schodisko, 2 kúpeľne, WC a terasa.

Celková podlahová plocha bytu č. 77 - b je 171,17 m2 (bez výmery terasy o veľkosti 10,37 m2).

 

Technicko - konštrukčné riešenie:

Bytový dom

Predmet dražby sa nachádza v murovanom netypovom päťpodlažnom bytovom dome, postavenom v rovinatom teréne s jedným podzemným podlažím. Nosný systém domu tvorí priečne kombinovaná nosná sústava, obvodový plášť je tehlový hrúbky 450 mm, v suteréne je murivo doplnené kamennými blokmi. Povrchové úpravy tvorí vápenná omietka. Deliace konštrukcie sú murované, omietnuté. Stropné konštrukcie sú riešené z drevených priečne ukladaných trámov s dreveným doskovým podbitím a omietkou na rákosovom nosiči. Strešný plášť bol vytvorený v rámci nadstavby bytového domu a je riešený ako sedlový s oceľovou nosnou konštrukciou kombinovanou s drevenými hranolmi. Krytina strechy je ťažká typu BRAMAC spádovaná do odkvapových žľabov so zvodmi do kanalizácie. Vykurovanie je samostatné pre byt kotlom PROTHERM, vykurovacie telesá sú panelové zn. KORAD. Bytový dom je založený na základových pásoch. Interiérové povrchové úpravy tvoria omietky s vápennou maľbou. Exteriérové povrchové úpravy sú vápenno-cementové hladké omietky s kamenným soklom do úrovne 1. podlažia. Schodisko v bytovom dome je kamenné oválneho tvaru s oceľovým zábradlím. Vo vchode sa nenachádza výťah. Výplne otvorov sú pôvodné drevené renovované, vstupné dvere do bytového domu sú čiastočne presklené drevené s elektrickým vrátnikom. Dom je napojený na všetky inžinierske siete vrátane plynu.

 

Byt

Vstupné dvere do bytu sú bezpečnostné s viacbodovým uzamykaním. Interiérové dvere sú fóliované, osadené v obložkových zárubniach. Nášľapné vrstvy podláh tvorí v prevažnej časti bytu veľkoplošná laminátová podlaha, v kúpeľniach, WC, chodbe, obývacej izbe a kuchyni je keramická dlažba. Na terase je mrazuvzdorná dlažba. Úpravy povrchov sú sádrové stierky a maľby, prípadne vápenné omietky s maľbou. V kúpeľniach, WC a za kuchynskou linkou je keramický obklad. Vykurovanie je podlahové, doplnené radiátormi, ohrev teplej vody a vykurovanie zabezpečuje plynový kotol so zásobníkom. V byte sú kompletné rozvody, elektrické rozvody sú vedené v nike pod omietkou, SV a TÚV rozvod je plastový. V byte je zavedený plyn. Kuchynská linka je na báze dreva so vstavanými spotrebičmi - sklokeramickou plynovou doskou, elektrickou rúrou a odsávačom pár. Vo WC je keramický pisoár, umývadlo a WC misa s podomietkovým splachovacím systémom. V kúpeľni na 5. NP je rohová vaňa, sprchový kút a dve keramické umývadlá. V kúpeľni na 6. NP sú dve keramické umývadlá, WC s podomietkovým splachovacím systémom a murovaný sprchový kút. Na 6. NP vedú z obývacej miestnosti krivočiare schody s drevenými schodnicami a nerezovým zábradlím so sklenenou výplňou. Okná v byte sú plastové s izolačným dvojsklom, na 6. NP sú strešné okná VELUX. V obývacej miestnosti je kozub s uzatvoreným ohniskom.

 

Predmet dražby sa celkovo nachádza vo veľmi dobrom stave.